ČLÁNEK

Zahájeno 2009!!!
18 / 04 / 2009 22:02:05 - Milda
Letošní bikovou sezónu jsme tradičně zahájili o velikonocích, netradičně na golfovém hřišti. No, popravdě řečeno spíše ve velmi těsném okolí golfparku Dýšina u Plzně. Betonové království místní ubytovny, umístěné pod golfovým hotelem, zpočátku budilo trochu nedůvěry, ale v závěrečném hodnocení byly dojmy zcela opačné. Zejména naše bikerské mládí ocenilo volnost pohybu po betonovém areálu na kolech, tříkolkách a odrážedlech. Ačkoli někdy i za cenu tvrdého seznámení s panelovou plochou a následného chlácholení ze strany rodičů.
Bikové mapy (děkujeme plzeňákům), pivo (pardubické), zelená (božkovská), jarní biková odvaha všech účastníků (což není v přímé úměře s fazoškou), a také super počasí slibovaly poměrně solidní akcičku. To, že se bude pařit, pohodařit a výletně jezdit bylo jasné hned od prvních mailových diskuzí. Avšak skutečné mapové tréninky (i měřené), to byla na zahájení pro náš tým novinka. Ne všichni se mohli pochlubit najetými jarními kilometry. Zaznívali hlasy „na kole mám ještě bláto ze zakončení“ nebo „jel jsem dvakrát na nádraží a zpět“. Také se objevila poznámka, nedbale utroušená, snad aby ji nikdo neslyšel, „letos mám jenom pět tisíc“. Vzápětí jsme se však ujistili, že to není stálý člen našeho týmu a nemusíme tedy my ostatní přemýšlet, kde jsme v jarní přípravě na sezónu udělali chybu. Jak bylo dále mapovým tréninkem prověřeno, ani orientace na mapě nepatřila mezi silné stránky některých borců. Je pravdou, že cesta na mapový start nebyla značena modrobílými fáborky, což by se za určité situace dalo použít jako výmluva. Dále je pravdou, že to byla první mapa před sezónou, což může být také chápáno jako polehčující okolnost. Ale při osobním pohovoru se svým já jsem zjistil, že i v této oblasti bude třeba posílit. Nicméně dvoufázový mapový trénink dopadl dobře – všichni jsme dojeli a před námi byla večerní pařbička ve společnosti pana Piva z Medlešic, slečny Zelené z Božkova a echt plzeňských uzenin z Tesco. A zadařilo se.
Na nedělní bikový výlet vyrazila většina členů týmu, až na mladé naděje. Ti zvolili pro dopoledne pěší výstup na kopec ke kostelíku Svaté Marie okořeněný šiškovou přestřelkou, lehkým boulderingem a bežeckým závodem kolem kostela. Odpolední čas si pokrátili spánkem a přípravou na večírek. Opět nás navštívila slečna Zelená, pan Pivo a samozřejmě Tesco uzeninky. Večer byl ve znamení ručních prací, neboť nás čekalo Velikonoční pondělí a bylo jasné, že dámská část našeho ansámblu by nám neodpustila, kdybychom jejich, již tak od sedel otlačená, pozadí důkladně neseznámili s osmižilovými, ručně pletenými přítelkyněmi.
Po ranní koledě nás čekaly štafety na mapě přímo u golfového hřiště. Start byl, tuším, přímo u jamky č. 10. Plejáda procházejících golfistů a golfistek s lehkým pobavením, někdy i drobnou nedůvěrou, sledovala, co že se to vlastně v onom klidném, gentlemanském prostředí vlastně děje. Holí ani míčkem jsme nedostali, náš nápad zkrášlit procházející golfistky velikonočním výpraskem zůstal také pouze v rovinně nevinné fantazie, takže se dá říct, že štafety proběhly úplně v pohodě. Excelentní výkony jednotlivých borců doprovázené bouřlivým aplausem přihlížejících zakončili letošní bikové zahájení našeho týmu Pardubice Bikers.

Dík za povedenou akcičku patří nám všem, ale přece jen si dovolím lehce „zahujeřit“:

DÍKY PŘEDSEDO.
home